FIlozofia Poprzednia strona

Tworzenie architektury to nasza pasja. Zadowolenie naszego klienta jest dla nas największą nagrodą i świadectwem dobrze wykonanej pracy. Postrzegamy projektowanie jako sztukę kompromisu. Proces projektowania to wiele godzin rozmów, przemyśleń, ustaleń, które prowadzimy z ciekawymi ludźmi: naszymi klientami, projektantami , rzeczoznawcami, technologami i wykonawcami. Bardzo to lubimy. Wszystko po to aby powstał budynek, który najlepiej odpowiada wymaganiom użytkownika. Potrafimy słuchać inwestora i zadawać pytania, które pozwolą stworzyć przyszłą, przyjazną przestrzeń do mieszkania, pracy i odpoczynku.

Często inwestorzy pytają jak długo trwa zaprojektowanie budynku. Odpowiedź jest zawsze bardzo indywidualna – rok, dwa miesiące, pół roku, tydzień. Projektowanie trwa tyle ile wymaga tego inwestor, stopień skomplikowania obiektu, czas jaki wyznacza plan finansowy. Potrafimy dostosować się do każdego scenariusza.

Każdy projekt to inna, pasjonująca przygoda. Inna forma, pomysł, funkcja, materiał, konstrukcja. Nie mamy gotowych recept, rozwiązań, stylu, ale skutecznie potrafimy je wypracować. Staramy się tworzyć rozwiązania najlepiej dopasowane do potrzeb indywidualnego inwestora. Staramy się jak najlepiej wpisać projekt w miejsce, otoczenie. Pomaga nam w tym nasze doświadczenie, wrażliwość i poczucie estetyki.

Doskonale wiemy, że wysoki budżet inwestycji nie jest gwarancją dobrej architektury. Dlatego nie szukamy tylko intratnych projektów, choć takie również nas interesują. Naszym celem przede wszystkim jest służenie ludziom – wszystkim, niezależnie od statusu społecznego. W relacjach z inwestorem ważne są dla nas: pokora, szacunek, kultura osobista, wrażliwość oraz poczucie humoru. Taka idea przyświecała nam od samego początku działalności.

Pomagamy w budowaniu i staramy się powiększać grono naszych przyjaciół inwestorów. Dlatego możemy poszczycić się inwestorami z którymi współpracujemy od wielu lat. Projektujemy: domy mieszkalne jednorodzinne, wielorodzinne, wnętrza, budynki użyteczności publicznej, magazyny, obiekty przemysłowe, produkcyjne, usługowe. Doradzamy, analizujemy możliwości zagospodarowania terenu, inwentaryzujemy. Przygotowujemy dokumentacje do legalizacji samowoli budowlanych, projekty zamienne, projekty rozbudów, nadbudów, projekty tarasów, zadaszeń, placów, chodników. Prowadzimy nadzory autorskie nad naszymi realizacjami. Wiele razy przekonaliśmy się że małe tematy są bardzo trudne pod względem formalnym i technicznym. Potrafimy sobie z tym radzić.

Nasze upodobania architektoniczne to logiczny minimalizm. Porażką w projektowaniu jest dla nas odpowiedź „robimy tak bo tak będzie ładnie”. Szukamy zupełnie innych odpowiedzi. Staramy się uzasadniać przed inwestorem każdy „krok” projektowy. Nie szukamy ozdobników. Szukamy dobrej, przyjaznej przestrzeni, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz naszych budynków.

Podczas architektonicznej edukacji mieliśmy zaszczyt uczyć się i pracować pod kierunkiem: prof. Ewy Kuryłowicz, prof. Stefana Kuryłowicza, prof. Konrada – Kuczy-Kuczyńskiego, Pana Andrzeja Miklaszewskiego, prof. Marka Budzyńskiego, Pani Magdaleny Staniszkis, Pana Jakuba Wacławka, Pana Grzegorza Stiasnego, Pana Marka Świerczyńskiego i innych wspaniałych nauczycieli. Ich uwag, korekt, rozmów, wykładów nigdy nie zapomnimy. Zawsze będą dla nas solidnym fundamentem i wsparciem w trudach projektowych.

Mamy wolę, determinację i siłę przekazywać pomysły, entuzjazm i zapał naszym inwestorom, wspierając ich w realizacji swoich marzeń. Razem zbudujemy piękno, które będzie cieszyć Cię przez lata.

Poprzednia strona